1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Farkındalık Nedir?

Kişisel Gelişim Farkındalık Nedir?
kişisel gelişim önerileri
0

Kişisel gelişim farkındalık nedir? sorusunun cevabı bu yazımda yer almaktadır. Ayrıca farkındalık ve durumsal farkındalıkla ilgili bilgiler bu sayfada yer alıyor.

Kişisel gelişim nedir? ve Kişisel gelişim neden önemlidir? sorularının cevabını Kişisel Gelişim Nedir? Neden Önemlidir? başlıklı yazımda cevapladım. Hemen ziyaret ederek bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Farkındalık Nedir? Başarıya Faydası Var Mıdır?

Kişisel gelişim nedir? sorusununun cevabını Kişisel Gelişim Nedir? Neden Önemlidir? başlıklı yazıda vermiştim. O yüzden hemen farkındalık nedir? sorusunu cevaplıyorum. Günümüzde sıklıkla kullanılan kelimeler vardır. Bu kelimelerden bir tanesi de farkındalıktır. Farkındalık kelimesinin anlamı ise farkında olma durumudur. Yani bir şeylerin farkında olmak farkındalıktır diyebiliriz.

Örneğin korku filmi izlerken ışıkları kapattığınızda korkma ihtimalinizin artacağını bilmemiz bir farkındalık örneğidir. Başka bir farkındalık örneği ise sigara ve alkol içmeyip spor yapmaktır. Çünkü sigara ve alkol zararlıyken spor yapmak faydalıdır. (21. yüzyılda sigara ve alkol içmenin zararlı olduğunun farkında olmayan milyonlarca insan var.)

Bir anne kitap okumanın faydalı olduğunun farkındaysa çocuğuna kitap okutur. Peki farkında olmayan anne ne yapar? Çocuğuna kitap okutmaz. O yüzden annelerin bir şeylerin farkında olması çok önemlidir. Farkındalığı yüksek olan annenin yetiştirdiği çocuk daha gelişmiş ve daha başarılı olur. Sonuç olarak farkındalığın başarıya faydası vardır. Ayrıca bu hayatta farkındalığınız artarsa başarınızda artar.

Kişisel Gelişim Farkındalık Nedir? Farkındalık Sözleri Nedir?

Osho Farkındalık Sözleri

Kişisel gelişim farkındalık nedir? Sorusunu yukarıda cevapladık. Şimdi ise farkındalar sözleri nedir? sorusunu cevaplayalım? Farkındalık sözleri insanların farkındalığını artırmak için söylenen sözlerdir. Örneğin Osho‘nun ”Gerçek kutlama, takvime bağlı olamaz” sözü farkındalık sözlerine örnek gösterilebilir. Bu sözden sevgililer gününü kutlamak 14 şubata bağlı olamaz anlamını çıkarabiliriz. Günümüzde milyonlarca insan sevgilisinin gününü kutlamak için 14 Şubat’ı bekliyor. Ne alaka? 13 Ocak’ta da kutlayabilirsiniz. Sonuç olarak bu söz sevgililer gününün 14 Şubat’a bağlı olmadığının farkına varmanızı sağlar.

kisisel gelisim
Kişisel gelişim farkındalık nedir?
kişisel gelişim önerileri
Kişisel gelişim farkadınlalık nedir?

”Sen dünyasın; o yüzden sen değişirsen, dünya değişir” sözü ise Osho‘ya ait başka bir farkındalık sözüdür. Ayrıca Osho ”Farkında bir kişi, her anı müthiş bir zerafet ve güzellikle yaşar.” diyerek farkındalığın faydalı olduğunu belirtmiştir.

Farkındalık Sözleri Nelerdir?
Farkındalık Sözleri Örnekleri
Farkındalık Sözleri
Farkındalık Sözlerine Örnekler

Mevlana ”Sanma ki dert sadece sende var. Sendeki derdi nimet sayanlar da var.” diyerek şükretmemiz gerektiğinin farkında olmamızı sağlamıştır. Şems-i Tebrizi ise ”Olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin.” diyerek. Olmayan isteklerimizde bir hayır olduğunun farkında olmamızı sağlamıştır.

TEMEL BILGI 512 x 512
temelbilgi.com

Namık Kemal ”Bazen fikirlerini de değiştirmelisin; çünkü sen fikirlerinin kölesi değil, sahibisin.” diyerek fikirlerimizi değiştirebileceğimizin farkına varmamızı sağlamıştır. Sizlerde farkındalık yaratacak sözlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Önerileri | Tam 7 Öneri başlıklı yazıda tavsiyedir.

Twitter hesabı @temel_bilgi

BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 0
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM

Temelbilgi.com Olarak Aradığınız Her Türlü Bilgiyi Paylaşıyoruz. Temel Bilgi - Aradığınız Her Bilgi Burada! Bilgili olmak için temelbilgi.com'u her gün ziyaret edebilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir