1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

5 Kişisel Gelişim Tavsiyesi (Önerisi)

5 Kişisel Gelişim Tavsiyesi (Önerisi)
kişisel gelişim nedir?
0

5 kişisel gelişim tavsiyesi arıyorsanız. Hemen bu sayfayı ziyaret edin. Çünkü bu sayfada kişisel gelişim önerileri ve daha fazlası mevcut.

Kişisel gelişim nedir? sorusunun cevabını  Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Önerileri | Tam 7 Öneri başlıklı yazıda bulabilirsiniz.

1. Kişisel Gelişim Tavsiyesi Planını Oluştur

Kişisel Gelişimde Stresi Azaltmak ve Plan

Plansız bir insan  rotasız bir gemi gibidir. Nereye savrulacağı belli olmaz. Kişisel gelişimde planınız yoksa gittiğiniz yoldan başka yollara savrulma olasılığınız çok yüksektir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için planınızı oluşturmanız gerekiyor.

2. Kişisel Gelişim Tavsiyesi Fırsatları Yakala

Kişisel gelişimde fırsatları yakalamadan önce fırsatları görmeniz gerekiyor. Peki fırsatları nasıl görebilirsiniz? Fırsatları görmek için önce problemleri görmek gerekir. Problemin olduğu yerde fırsat var demektir. Burada dikkat etmeniz gereken kısım gördüğünüz fırsatlar gerçekten fırsat mı?

Gördüğünüz fırsatlar gerçek bir fırsat mı? öğrenmek için ufak bir test yapabilirsiniz veya başka bir deyişle nabız ölçersiniz. Çıkan sonuçlara göre değerlendirme yaparsınız ve fırsatın gerçekten fırsat olup olmadığı ortaya çıkar.

Başka bir fırsat yakalama yöntemi ise imkanlarını ve kendini tanımaktır. İmkanlarınız neler? Gerçekten bu imkanları kullanıyor musunuz? Yapabileceklerinizin farkında mısınız?

Çok insan gördüm imkanlarının farkında değil sizler imkanlarınızın farkında mısınız? Eğer değilseniz imkanlarınızdan fırsat yakalayabilirsiniz. Tabi öncesinde imkanlarınızı görmeniz gerekiyor.

3. Kişisel Gelişim Tavsiyesi Kötü Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

Kötü alışkanlıkları olan insanların ciddi problemleri var demektir. Çünkü kötü alışkanlıklarını normal olarak görürler. Ama bu normal bir durum değildir. Örneğin alkol içen bir insan kendisine zarar veriyor. Kendine zarar vermek normal bir durum değildir.

Alkol, sigara içenler sadece kendisine zarar vermemektedir. İçenler bunun farkında olmasa da alkol ve sigara tüketen kişilerin kendisinden başka insanlara da zararı vardır. Sonuç olarak alkol, sigara gibi kötü maddeler kullanıyorsanız kendinize ve başka insanlara zarar vermemeniz için lütfen bırakın.

Alkol ve sigara sadece bir örnekti sizlerden kötü alışkanlıklarınızı bir kağıda yazmanızı ve bir bir hepsini zamanla bırakmanızı isteyeceğim. Peki nasıl başaracaksınız? Adım adım azaltarak başlayacaksınız ve 5 sene sonra bir bakmışsınız bütün kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmuşsunuz. O küçük adımı atmazsanız 5 sene sonra hala kötü alışkanlıklarınıza sahip olduğunu göreceksiniz.

Kötü alışkanlıklarınız varsa kötü alışkanlıklarınız artar. Kötülüklerle değil iyiliklerle birlikte olun. Kötü alışkanlıklar sizi mutluluğa da götürmez iyi bir yere de götürmez. İyi alışkanlıklar sizi başarıya da götürür mutluluğa da. O yüzden iyi davranışlarınız olsun, iyiliklerle birlikte olun hep iyi olun.

4. Kişisel Gelişim Tavsiyesi Stresi Azaltmak

Günümüzde stres kelimesi sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü çoğu insanın stres sorunu vardır. Stres çok sayıda kötülüğe ve hastalığa sebep olur. Bu yüzden stresi azalta bildiğimiz kadar azaltmamız gerekiyor.

Stresi bitirmek çok zordur. Ama azaltmak her zaman mümkündür. O yüzden stresi tamamen yok edemiyorsak azaltmamız gerekiyor. Stres azaldığında mutluluğunuz arttığını ve işlerin yolunda gittiğini fark edeceksiniz.

Stresi nasıl azaltabilirim sorusunun cevabı Kişisel Gelişimde Stresi Azaltmak | Tam 5 Yol başlıklı yazımda yer alıyor.

5. Kişisel Gelişim Tavsiyesi Kişisel Gelişim Filmleri İzlemek

Kişisel gelişim filmleri izlemek kişisel gelişimi olumlu etkilemektedir. Çünkü kişisel gelişim filmleri insanları kişisel gelişim ile tanıştırıyor. Filmler hayatlarımıza etki etmektedir. Kişisel gelişmeye karar vermiş insanlara kişisel gelişim fikri nereden aklınıza geldi diye sorduğumda? Bazı kişiler izlediği bir filmden çok etkilendiğini ve sonrasında kişisel gelişmeye karar verdiğini söylüyor.

Filmler çoğu insan üzerinde etki bırakır. İzlediğiniz filmlere dikkat etmenizde fayda var. O yüzden kişisel gelişim filmleri izlerseniz, kişisel gelişime katılma ihtimaliniz yüksek olur. Sizler için Kişisel Gelişim Filmleri | Tam 7 Öneri başlıklı yazımda tam 7 adet kişisel gelişim film önerisinde bulundum. İzlediğiniz kişisel gelişim filmlerini yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Diğer kişisel gelişim başlıklı yazımı okumanızı öneririm. Bu yazıda tam 7 kişisel gelişim önerisi mevcut. Youtube kanalıma abone olup videoları kaçırmamak için tıklayınız. Senin de kişisel gelişim tavsiyelerin varsa yorumlar kısmına yazabilirsin.

Kişisel gelişim mutluluğu artırır mı? sorusunun cevabı Kişisel Gelişim Mutluluğu Artırır Mı? başlıklı yazımda yer alıyor. Hemen ziyaret ederek bu sorunun cevabını öğrenebilirsin. Cevabını merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmında sorabilirsiniz. Pinterest hesabımı takip etmek için tıklayınız.

kişisel gelişim
kişisel gelişim
BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 0
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM

Temelbilgi.com Olarak Aradığınız Her Türlü Bilgiyi Paylaşıyoruz. Temel Bilgi - Aradığınız Her Bilgi Burada! Bilgili olmak için temelbilgi.com'u her gün ziyaret edebilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir