1. Anasayfa
 2. Kitap
Trendlerdeki Yazı

Vahşetin Çağrısı İnceleme 2021

Vahşetin Çağrısı İnceleme 2021
Vahşetin Çağrısı İnceleme
0

Vahşetin Çağrısı İnceleme yazımızda sizlere kitabı inceleyerek bir önbilgi edinmenizi sağladık. Bu kitabı kesinlikle okumanızı öneriyoruz. İyi okumalar dileriz.

Giriş

Vahşetin Çağrısı İnceleme
Vahşetin Çağrısı İnceleme

Jack London’ın “Vahşetin Çağrısı” eski bir masal, bir kızak köpeğinin bakış açısından anlatılan bir çocuk hikayesi. Ve dikkate değer.

Etkileyici bir St. Bernard ve Shepard karışımı olan Buck’ın bakış açısından yazan London, Yukon’daki 1890’ların Klondike Gold Rush’ını anlatırken okuyucuların tüm hisleri hissetmelerini sağlıyor. Tarihi kurgu parçasını yaratmak için, zorlu, soğuk topraklarda altın aramak için kendi yılında topladığı bilgiyi kullanır.

Londra, araştırmacılara satılmak üzere yemyeşil Kaliforniya’daki evinden çalınan ve Alaska ile kuzey Kanada’nın buzlu patikalarında dolaşmak üzere götürülen Buck’ın hayatına odaklanıyor. Buck’ın bir sopayla dayak, yeni ustalar, yemek kavgaları, diğer kızak köpekleriyle kavgalar ve hayatta kalma mücadelelerini içeren yolculuğu, içinde vahşi atalarının içgüdülerini kışkırtır ve ruhunun gücünü çağırır. Yürüyüş, onu sadık bir evcil hayvandan sınırsız ve zaman zaman saldırgan bir hayvana dönüştürür.

Atatürk Hakkında Bilinmeyen Bilgiler 2021 Güncel

Güzel ve sade bir dille ustaca anlatılan bu macera hikayesi kesinlikle her yaştan insana hitap ediyor. Adaptasyon, içsel güç, otoriteye saygı ve doğaya saygı konularındaki dersleri gibi “Vahşetin Çağrısı”nın gençlerin okuması için harika olduğu yolları anlatmaya devam edebilirim. Ama bu bir çerez kesici çocuk kitabı değil.
London, Buck’ı antropomorfize ederek ona yüksek düzey insan düşünceleri verir. Buck, erkeklerin deneyimlerine tanıklık eder ve öğrenir. İnsan doğasını, insanı neyin iyi neyin kötü yaptığını anlamaya başlar. Akranları arasında üstünlük sağlamak için gerekli olanı keşfeder ve yapar. İnsan yapımı bir toplumun parçası olmak ve bu toplumda başarılı olmak için erkeklerin kurallarına uyması gerektiğinin farkındadır. Buck, giderek daha fazla sanayileşen ve insan tarafından kontrol edilen bir dünyada yaşayan hayvanları kusursuz bir şekilde temsil ediyor.

Vahşetin Çağrısı İnceleme
Vahşetin Çağrısı İnceleme

Bir macera hikayesi olmasının yanı sıra, “Vahşetin Çağrısı” bir aşk hikayesi olarak da adlandırılabilir; bir adam ve köpeği arasındaki aşk. Buck, sahibi John Thornton’un nezaketinden, dikkatinden ve arkadaşlığından hoşlanır. İkisi arasındaki aşk, fetheden ama çelişkili bir aşktır. Buck, içgüdüsel olarak vahşi yollarına doğru giderek daha güçlü çekimler yaşıyor, ancak Thornton onu insanlar arasında bir hayata bağlayan ince bir ip. Ormanda bir gezi sırasında bir kurtla ilk karşılaşmasında, Buck’ın Thornton’a olan sevgisi onu kampa geri çeker. Thornton’dan isteksizce ayrıldıktan sonra ilkel yollara geri dönmez.

Her insan gibi, Buck da hayatın anlamını bulma arayışıyla mücadele ediyor. İçgüdülerini takip etmek ile toplumun kurallarına ve beklentilerine oynamak arasında seçim yapma çatışmasını yaşar. Yine kusursuz.

Buck, karşılaştığım diğer birçok kurgusal karakterden daha sempatik ve empatik. Anlaşılır derecede az diyalog var, Buck’ın ustalarından ve diğer insan bağlantılarından sadece birkaç cümle. Yine de Londra’nın üçüncü şahıs sunumu son derece samimi. Hayata ve yaşamanın ve anlamlı yaşamanın ne anlama geldiğine dair basit hikayeyi felsefe parçalarıyla ustaca karıştırıyor.

Belki de “Vahşetin Çağrısı”nı daha iyi hale getirebilecek tek şey odaklanmak. Londra o kadar büyük kavramları ele alıyor ki, onları birbirinden ayırmak zor olabilir. Hayvan zulmünden zenginlik ve güç mücadelesine kadar, bu kitap üzerinde düşünülmesi gereken birçok önemli şey sunuyor. Ancak bu karmaşıklığın bir gümüş astarı var – “Vahşetin Çağrısı” nı her okuduğunuzda okuyucular üzerinde düşünecek yeni bir şey bulacaklar.

Vahşetin Çağrısı İnceleme
Vahşetin Çağrısı İnceleme

Okurlar için Buck’ın hikayesi bir mesel görevi görüyor. Ve bu benzetme havasız değil – ilişkilendirilebilir. Hayat alt üst olabilir ve oldukça kolay. Londra, içsel gücün, zekânın, gözlemin ve dayanıklılığın gücünü gösterir. Buck, bu özellikleri, diğerlerinin yanı sıra, hayatı, zorluklarına rağmen saygı duyduğu ve takdir ettiği bir hayat için savaşmak için kullanır. Buck, çevreleyen olumsuzluklara ve yapaylığa rağmen neyin iyi ve doğal olduğunu örnekliyor.

Netflix’de İzlenecek En İyi 10 Yabancı Dizi 2021

Tekrar söylememe gerek var mı? Londra’nın burada sahip olduğu şey kusursuz.

Bu kadar kısa ve basit bir kitap için çok derin. Tüm canlılar gibi Buck da hayatta kalmak için savaşır ve başarılı olur. Yolculuğu onu “medenileşmeye” götürürken, atalarının kökleriyle özdeşleşerek ve kabul ederek kazandığı neşe ve memnuniyet için söylenecek bir şey var. O uyandı. “Vahşetin Çağrısı”nın evrenselliği ile bir klasik olmasına şaşmamalı.

Vahşetin Çağrısı Kitabını Satın Al

Kitabı satın almak için birden fazla alternatifiniz bulunmakta. Ben size alabileceğiniz en iyi yerleri söylüyorum. Aşağıdan bulabilirsiniz.

Vahşetin Çağrısı Kitabını Satın Al İdefix

Vahşetin Çağrısı Kitabını Satın Al Kitap Yurdu

Vahşetin Çağrısı Pdf İndir

Vahşetin Çağrısı kitabini pdf olarak indirebilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Vahşetin Çağrısı Pdf İndir

BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 2
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM