1. Anasayfa
 2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Battlefield 2042 İncelemesi

Battlefield 2042 İncelemesi
Battlefield 2042 İncelemesi
0

Battlefield 2042 İncelemesi adlı yazımızda, sizlere oyunu en ince ayrıntısına kadar inceledik. Oyunu almaya düşünüyorsanız bu yazıyı okumadan almayın.

Giriş

Betafield veya Bugfield muhtemelen şu anda Battlefield 2042 için daha iyi isimler.
Buradaki oyuncular için daha iyi olurdu – oyun 2022 baharına ertelenirdi, ancak bunu bu şekilde uygulayabileceğinizi söylemek daha kolay.

Battlefield 2042 Sürüm ve Hatalar

Battlefield 2042 İncelemesi
Battlefield 2042 İncelemesi

Bir Battlefield oyuncusu olarak, çoğunuz Dice’ın temiz olmayan bir şekilde serbest bırakılmasına alışacaksınız, ancak bu onu daha iyi yapmaz!
Takım arkadaşlarını canlandıramamak, haritanın altına düşmen, sadece haritaların altından Deathcam’i görebilmen, ölmüş olman ve timer 0’da olmasına rağmen tekrar spawn olmaman gibi birkaç bug olsaydı, belki oynanabilirdi. Ama bu yazdıklarımız sadece bir en iyileri :)

Battlefield 2042 Performans

Battlefield 2042 İncelemesi
Battlefield 2042 İncelemesi

18 Kasım’daki küçük güncellemeden sonra bile, Dice’ın bunu düşünmesi gerekiyor. hala çalışıyor çünkü birçok oyuncu iyi donanıma rağmen düşük FPS, sunucu tarafında lastik bantlara sahip.

Yıkılabilir Ortam ve Levolution Özelliği ile bağlantılı olarak bu, oyuna asla giremeyecekleri anlamına gelebilir

Bazılarınız için yok edilebilir çevre + evrim, eski parçalarda olduğu gibi satın almak için önemli bir nedendir. 2042’de bunlar benim için önemli ölçüde daha düşük olacak!
Yıkılabilir ortam birkaç küçük bina, duvar, çit vb. ile sınırlıdır ve levolution özelliği yörüngedeki roket, birden fazla haritada büyük fırtınayla, Breakaway’de bir Explovives Silo ve Discarded’da düşen gemi duvarları! Başka bir şey yok ve bu nasıl bir oyun anlayamadık.

Battlefield 2042 Grafikler

Battlefield 2042 gerçekten çok güzel görünüyor! belirli noktalarda, diğerlerinde PS2’ye benziyor. Ama evet, her şeyi ultraya aldıysanız, performansı hayal bile etmek istemiyorum, haritaların boyutu, 128 oyuncu, araç ve “Yok Edilebilir Çevre + Gelişim” ile bir yerden ödün vermeniz gerekiyor. Çünkü fps çok fazla düşüyor oyunda.

Ancak portal modundaki haritalar bence çok iyi görünüyor. (Büyük harita yok, 128 oyuncu yok).

Battlefield 2042 Haritalar

All-Out Warfare, oyunculara “Fetih” (fetih) ve “Atılım” (atılım) modlarında 7 harita sunuyor.
Bu 7 harita, düşündüğüm gibi hemen hemen aynı şekilde oynanıyor. Seçtiğiniz bayrak noktasına ulaşmak için gerekirse geçmeniz gereken bayrak noktaları ve bunların çevresinde birçok dekoratif alan var.
Çoğunlukla her şeyin gerçekleştiği, çok fazla alanın görünmeyen ve kullanılmayan kaldığı bayrak noktalarının etrafında dar noktalar oluşur!
Ayrıca (kişisel görüşüm) örneğin bir amfibi araç veya sürat teknesi ile karaya çıkmam gereken bir haritayı da özlemiyor değilim.

Battlefield 2042 Ajanlar

Battlefield 2042 İncelemesi
Battlefield 2042 İncelemesi

Günümüzde birçok rekabetçi oyunda farklı rolleri yerine getiren karakterler var ve şimdi de Battlefield’da mevcut. Açabileceğiniz toplam10 kadar karakter var.
Bu, oyunların herhangi birinde olduğu gibi, bence onları düzgün bir şekilde dengelemek son derece zor ve ne kadar çok varsa, o kadar oynamak zorlaşıyor.
Şimdi BF 2042 rekabetçi bir nişancı değil, ancak Dice bir veya daha fazla uzmanın piyasaya sürülmesinde OP (güçlü) karakterlerin tekrar tekrar ortaya çıkabileceğini gösterdi.

(Örnek olarak, Dozer’in Kalkan Becerisi birkaç gün erişilebilir değildi, oyuna girdiğinde bir tank dahil oyunun sunabileceği her şeye karşı korunuyordu.)

Factory Town İnceleme ve Oynanış 2021

Battlefield 2042 Silahlar ve Araçlar

Battlefield 2042 İncelemesi
Battlefield 2042 İncelemesi

İlk zamanlardan beri BF’de silahlar ve araçlar önemli bir rol oynadı, özellikle de araçlar ve bence birkaç gerekli ayarlama dışında başarılı oldular.

2042’deki araçlar 4’e ayrılıyor:

 • Hafif zırhlı araçlar
 • Ağır zırhlı araçlar
 • Uçaklar ve helikopterler
 • Nakliye uçakları ve helikopterler

Bunun dışında haritada Tek tük bir kamyonet gibi birkaç sivil araç var.

(Burada, bence, Dice, havada neredeyse durup hedeflerini herhangi bir helikopterden çok daha hızlı hedefledikleri için, jetlerin yanı sıra hovercraft’ı da biraz zayıflatmak zorunda kalacaktı) (Ve tanklarımın zayıflatılmalıdır – sunucudaki 128 oyuncu ile M5, C5 ve diğer rakip araçlar aracılığıyla bu kadar uzun süre hayatta kalamaz.)

BF 2042’deki silahlar (şimdiye kadar 22 adet mevcut) alabilmesi zor bir konu çünkü ilk olarak, daha az iyi oyunculara daha iyi şanslar vermek için rakibe belirli bir yarıçap içinde vuran ve ikinci olarak da “Bloom” adı verilen özellik var.

Saldırı tüfeği ve geri tepmesi gibi iyi çalışılmış bence.

Orada Dice, oyunculara oyuncuların çoğunluğunu tatmin edecek geniş bir cephanelik sunmak için mümkün olduğunca çabuk yardım etmelidir.

Battlefield 2042 Portal Modu

Zar “Portal” modu ile gerçek 1 getiriyor. Oynamak için dahiyane bir fikir ve inşa edilmişse onu seviyorum!
All-Out Warfare Haritası ve BF 1942, Bad Company 2 ve BF3 gibi eski seri bölümlerinden 6 diğer harita arasından seçim yapabilir ve bunları istediğiniz gibi yapılandırabilir veya bir sunucuya veya eşleştirmeye katılabilirsiniz.
Bu, tarayıcı üzerinden oyuncu sayısı, silah seçimi, araçlar, hangi askerlerin (uzmanların) dahil olduğu ve hatta ünlü Protal fragmanında görüldüğü gibi BF 1942’nin BF 2042 ile rekabet edip etmeyeceği gibi ayar seçenekleri sunar.

Buradaki dileğim, Dice’ın eski seri parçalarından daha da fazla ayar seçeneği, silah, araç ve harita getirmesi! Eğer öyleyse, BF 2042’yi eski parçalara göre çok daha uzun süre canlı tutabilir.

Jurassic World Evolution İnceleme 2021

Battlefield 2042 Hazard Zone Modu

Battlefield 2042 İncelemesi
Battlefield 2042 İncelemesi

Hazard Zone modunu şimdiye kadar sadece bir kez oynadım ve bu nedenle bu konuda pek bir şey söyleyemem. Burada 4 oyuncudan oluşan takımlar (sadece 3 oyuncuysanız doldurulur) kaydetmeniz gereken puanlar için savaşır.
Bir veya daha fazla veri sürücüsü ile kaçmayı başarırsanız, daha fazla DP ve kredi gibi ödüller sizi bekliyor ve bu sayede siz ve ekibiniz bir sonraki tur için daha iyi ekipman satın alabilirsiniz.
Bilinen 7 haritada oynanıyor bu, Battle Royale haritasına sahip Call of Duty benzeri ayrı bir harita tercih ederdim.

Battlefield 2042 Mağazası

(muhtemelen sadece gelecek yılın başında Battlepass’ın da gelmesiyle birlikte sunulacaktır)

Mağazada, yeni uzmanlar, büyük olasılıkla görünümler ve Battlepass satışa sunuluyor, ikincisi yıl boyunca dağıtılan 4 parçaya bölünmüş durumda. Bence fiyatlar şuan bu oyun için yüksek geldi.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak, Battlefield 2042 çok fazla hataya, çok büyük performans sorunlarına ve acilen ayarlanması gereken bir dengeleme söz konusu.

3. bölümden beri bir BF oyuncusu olarak farklı bilmiyorum ve bundan zevk alıyorum, ama aynı derecede sinir bozucu!

Battlefield 2042 İncelemesi yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bence bu oyunu alıp oynamak için henüz erken olduğunu düşünüyorum.

Ama yine de satın almak isterseniz Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.

Battlefield 2042 İncelemesi


BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 2
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 1
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
İlginizi Çekebilir