1. Anasayfa
 2. Bilgi

Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmetlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmetlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
0

Uzun Dönem araç kiralama, genellikler seyahatlerde sıklıkla tercih edilen hizmetlerden biridir. Bunun yanı sıra uzun dönem araç kiralama hizmeti birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Uzun dönem araç kiralama fiyatları, özellikle filo oluşturmak isteyen işletmeler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Genel olarak uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin bilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Borlease Otomotiv ekibi olarak bu yazımızda uzun dönem araç kiralama hizmetlerinde dikkat edilmesi gerekenleri sizler ile paylaşacağız. 

Araç Seçimi ve Özellikleri

Kiralama sürecinde dikkat etmeniz gereken temel konulardan ilki, aracı kullanacağınız alanın şehir içi veya şehirlerarası mı olduğunu belirlemektir. Eğer kiralayacağınız araçlar uzun yola çıkacaksa seçiminizi dizel araçlardan yana yapmanızı öneririz. Bunun yanı sıra dizel araçlar daha sık bakım istediği, sesli çalıştığı ve soğuk hava koşullarından daha çabuk etkilendiği için birtakım dezavantajlar da sunar. Önceliğiniz sessiz gidiş, konfor ve dayanıklılıksa ve araçları genellikle şehir içinde kullanacaksanız, benzinli araçlar sizin için daha uygun olacaktır. 

1 1

Kiralama Sözleşmesinin Detayları ve Ücretlendirme

Araç kiralama hizmetlerinden faydalanırken dikkat edilecek en önemli kriterlerden biri, kiralama acentesinin kişisel araç poliçesi uygulayıp uygulamadığını öğrenmektir. Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız sigorta zorunlu tutulmaktadır. Kendi sigortanız yoksa veya sigortanız bu gibi durumları kapsamıyorsa, acentenin sunduklarını dikkatlice kontrol etmenizi öneririz. 

Sigortasız bir araç kiralarsanız, araç sizin sorumluluğunuzda olur. Size sunulan sözleşmeyi dikkatli bir şekilde incelediğinizde, sürüş sırasında veya teslim tarihinde oluşabilecek herhangi bir sorunda haksızlığa uğrayıp uğramadığınızı görebilirsiniz. Araç kiralama sözleşmesi imzalamadan önce aklınıza gelen konuları açıkça belirtmelisiniz. 

Sigorta Koşulları ve Kapsamı

Kiralama şirketinin sunduğu sigorta türlerini ve bu sigortaların kapsamlarını detaylı olarak incelemelisiniz. Zorunlu trafik sigortası ve kasko gibi temel sigortaların yanı sıra ek teminatlar varsa bunları da değerlendirmelisiniz. Ayrıca araçta oluşabilecek hasar durumunda hangi sigorta türlerinin devreye gireceğini ve olası hasarların size olan etkisini önceden öğrenmelisiniz. Bu kapsamda kiralama süresince sigorta koşullarının değişip değişmeyeceğini ve bu durumun size nasıl yansıyacağını da değerlendirmeniz gerekir. Özellikle uzun süreli kiralama durumlarında sigorta koşullarının değişmeyeceğini teyit etmelisiniz.

2 2

Müşteri Desteği ve İade Prosedürleri

Uzun dönem araç kiralama sürecinde müşteri desteği sağlayan firmaların hizmet kalitesini ve ulaşılabilirliğini değerlendirmeniz gerekir. Bunun yanı sıra acil durumlarda sorunlarınızı çözmek için iletişim kanallarının hızlı ve etkin olması son derece önemlidir.

Kiralama sürecinde aracı iade etme prosedürlerini detaylı olarak öğrenmelisiniz. İade sırasında aracın durumu, yakıt seviyesi, ekstraların tamamı gibi unsurların nasıl kontrol edileceğini ve iade sürecinin nasıl işlediğini belirlemeniz önemli bir durumdur.

Kiralama Şirketinin İncelemesi

Uzun dönem araç kiralama fiyatlarının yanı sıra firmaların sunduğu hizmetlerde son derece önemlidir. Araç kiralama hizmetinde öncü isimlerden biri olan Borlease Otomotiv, sizler için esnek kiralama seçenekleri sunmaktadır. Uygun fiyatları sayesinde ekonomik kiralama imkânlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Borlease Otomotiv kaliteli ve konforlu araç filosu ile güvenli yolculuk teminatı sunar. Borlease Otomotiv uzun dönem araç kiralama fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret ederek uzun dönem kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 0
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
İlginizi Çekebilir