1. Anasayfa
 2. Yazılım

Bootstrap Nedir? Boostrap Kullanımı Nasıldır?

Bootstrap Nedir? Boostrap Kullanımı Nasıldır?
0

Bootstrap nedir? ne demektir? Bootstrap kullanımı nasıl olur, Bootstrap hakkında bilgiler nelerdir? hepsi bu sayfada yer almaktadır.

Bootstrap Nedir? Bootsrap Ne Demektir?

Bootstrap
Bootstrap nedir?

Bootstrap Twitter tarafından açık kaynak olarak tanımlanan ve sunulan bir HTML CSS FrondEnd Framework tür , mobil uyumluluk ön planda olan ve önplan web tasarımı kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı bir çok kolaylaştırıcı aracı bünyesinde barındırmaktadır. Arayüz tasarımını responsive , kolay , hızlı ve yönetilebilir kılma konusundaki en büyük gelişmelerden biri olan bootstrap kısa zamanda çok yol katetmiştir ve önemli bir katılımcı sayısına ulaşmıştır. GitHub üzerinde 1. sıraya kadar yükselen projenin milyonlarca kullanıcısı ve severi buluınmaktadır.

Bootstrap in temel avantajları şöyledir ;

Kolay kullanım ; çok az bir html ve css bilgisi olan bile bootstrap kullanabilir.

Responsive kullanımı kolaydır bir sayfayı telefon tablet ve bilgisayar için ayrı ayrı kodlamazsınız.

Mobil tasarım önplandadır

Neredeyse bütün güncel tarayıcılar tam olarak destekler.

Bootstrap
Bootstrap nasıl kullanılır

Bootstrap Resmi Sitesi Nedir?

Bootstrap resmi web sitesi getbootstrap.com adresidir. Bu adresten indirebilirsiniz , ayrıca MAXCDN projeyi desteklemektedir ve CDN olarak da sayfalarınıza eklemeniz mümkündür.

Bootstrap Nasıl Kullanılır? Kullanımı Nasıl Olur?

Bootstrap kullanımı ile arayüz tasarımı basitleşmiş ve cihaz uyumluluğu artık büyük sorun olmaktan çıkmıştır. Günümüzde web sayfa tasarımını kolaylaştırarak insanları içerik veya özelliğe odaklanmaya davet eden yeni nesil web in yapı taşlarınadan biri olan Bootstrap i  gönülden destekliyoruz.

Diğer yazılım gönderilerini okumak için tıklayınız. Twitterden takip etmek için tıklayınız.

BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 0
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM

Temelbilgi.com Olarak Aradığınız Her Türlü Bilgiyi Paylaşıyoruz. Temel Bilgi - Aradığınız Her Bilgi Burada! Bilgili olmak için temelbilgi.com'u her gün ziyaret edebilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir