1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Yazıları

Kişisel Gelişim Yazıları
kişisel gelişim nedir?
0

Kişisel gelişim nedir?Kişisel gelişim yazıları nedir?, Kişisel gelişim neden önemlidir?Kişisel gelişim mutluluğu artırır mı? sorularının cevapları bu sayfada yer alıyor.

Kişisel Gelişim Farkındalık Nedir? başlıklı yazımı inceleyerek kişisel gelişim ve farkındalık hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Yazıları ve Kişisel Gelişim Mutluluğu Artırır Mı?

Kişisel gelişime uzak olan insanların mutluluk oranının ve mutluluk miktarının az olduğunu fark ettim. Kişisel gelişimin olmadığı yerde mutluluk azalıyor ve mutluluğun miktarı da azalıyor. Çünkü kişisel gelişmeyen bir insan gücünü, potansiyelini, yeteneklerini vb. arttırmıyor. Arttırmayınca da sorunlar ortaya çıkıyor. Çıkan bu sorunlardan bir tanesi de yetersiz olma sorunu.

Kişisel gelişmeyen insan bir süre sonra çoğu şeye yetersiz oluyor. Bu yetersizlik psikolojik sorunlara hatta depresyona kadar gidebiliyor. O yüzden kişisel gelişime önem vermeli ve gelişmeliyiz.

Unutmamanız gereken bir atasözü var. O atasözü ”İşleyen demir, paslanmaz” diyor. Demiri insan olarak düşünürsek, paslanmamak için işlenmemiz gerekir. Yani gelişmemiz gerekir. Gelişmezseniz paslanırsanız ve sonu hiç iyi olmaz.

Kişisel gelişen insanlara baktığımda ise kişisel gelişmeyen insanlara göre daha mutlular ve daha az sorunla karşılaşıyorlar. Karşılaştıkları sorunlarından üstesinden gelirken kişisel gelişmeyen insanlar karşılaştıkları sorunları çözmekte zorluklar çekiyor.

Sonuç olarak kişisel gelişen insanı ve kişisel gelişmeyen insanı karşılaştırdığımızda. Kişisel gelişen insanın daha mutlu olduğunu görmekteyiz. Bunun sebebi ise kişisel gelişimdir. O yüzden kişisel gelişim mutluluğu artırır. Ayrıca sadece mutluluğu değil faydalı olan bir çok şeyi artırır.

Kişisel gelişen insanlarda daha az stres görülmektedir. Kişisel Gelişimde Stresi Azaltmak | Tam 5 Yol başlıklı yazımı okuyarak stresliyseniz stresinizi artıracak 5 yolu öğrenebilirsiniz.

kişisel gelişim
kişisel gelişim yazıları


Kişisel Gelişim Yazıları – Kişisel Gelişim Önerileri ve Kişisel Gelişim Mutluluğu Artırır Mı?

temel bilgi
temel bilgi

Kişisel Gelişim Önerileri | Tam 7 Öneri  başlıklı yazıda tam 7 adet kişisel gelişim önerilesi bulunmaktadır. Bu önerileri uyguladığınızda veya kişisel gelişim önerileri uyguladığınızda mutluluğunu tabi ki artar.

Bir film ile bir insanın hayatı değişir mi? Evet değişir. Film size farkındalık katabilir. Bir şeylerin farkına varmanızı sağlayabilir. Daha da önemlisi sizi kişisel gelişim için harekete geçirebilir. Bu tarz filmler arıyorsanız  Kişisel Gelişim Filmleri | Tam 7 Öneri başlıklı yazım da tam 7 adet film önerisi bulunmaktadır.

Bir film ile hayatı değişen o kadar çok kişi var ki. Bazen bir insanı bir film, bir kitap veya bir söz  harekete geçirir. Kişisel geliştiğinizde kişisel gelişimin faydalarını göreceksiniz.

Twitter hesabımız: temel_bilgi

BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 0
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM

Temelbilgi.com Olarak Aradığınız Her Türlü Bilgiyi Paylaşıyoruz. Temel Bilgi - Aradığınız Her Bilgi Burada! Bilgili olmak için temelbilgi.com'u her gün ziyaret edebilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir