1. Anasayfa
 2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Project CARS 2 İnceleme 2021

Project CARS 2 İnceleme 2021
Project CARS 2 İnceleme
3

Project CARS 2 İnceleme yazımızda sizlere oyunun genel yapısını, yorumlarımı ve genel değerlendirmemi yazacağım. Keyifli okumalar dilerim.

İnceleme Başlangıcı

Project CARS 2 İnceleme
Project CARS 2 İnceleme

Bu oyunu incelemeden önce iyi bir miktar düşünmek zorunda kaldım. Bu, gerçek bir tekerlekle oynadığım ikinci oyunumdu ve ilk başta oldukça etkilendim. Diğer yarışçıları çabucak deneme fırsatım oldu ve PC2’ye geri döndükçe, oynamak için çok heyecanlı değildim.

Bir yetişkin olarak (yargılama) bu oyundan bir çocuk oynadığımı görebiliyordum, simülasyondan ziyade biraz fazla arcade. Çeşitliliği olan bir yarış oyunu istiyorsanız, bu oyunu mutlaka indirimli olarak alın. F1 veya Assetteo Corsa Comp gibi bir simülasyon yarışçısı arıyorsanız, aramaya devam ederim.

Project CARS 2 Genel Oynanış

Project CARS 2 İnceleme
Project CARS 2 İnceleme

Project car 2 oynanışı genel olarak sağlam. Denemek için bir sürü farklı araba türü var ve araçtan araca farklı hissettiriyorlar. Oyunun sahip olduğu saf çeşitlilik, onunla ilgili en çekici şeydir. Bu harika bir şey, ancak saf yarış hissi pahasına hissettiriyor. Bu, oyunun diğer her şeyden sonra geldiği yerdir; yarış türü ve çeşitliliği için gerçek kullanıcı arayüzü muhteşem, ancak video oyunlarının ana konusunun maliyetine değer mi? İlk başta arabanın hissi bir zevktir.

Oyun ilerledikçe, oyun dünyasının daha hevesli yarışçıları, arabanın sırayla nasıl hareket ettiği konusunda kaşlarını çatacak. Go-kart seçeneğinin harika olduğu ve oldukça gerçekçi olduğu konusunda beni yanlış anlamayın, sadece gerçek arabaları kullanmaya başladığımızda ve çarpışmaların biraz hantal olmasından hoşlanmıyorum.

Bir araba çok hızlı hareket ediyorsa ve biraz darbe yapıyorsa, küçük bir tümsek bile olsa, bunun bir tür sonucu olmalıdır. Bir saniyenin yapabileceği etki burada tamamen iyi hissettirmiyor. Bazı etkiler iyi olsa da, çoğunlukla çarpışan araba oynuyormuş gibi hissediyorum.

Jurassic World Evolution İnceleme

Project CARS 2 Online

Project CARS 2 İnceleme
Project CARS 2 İnceleme

Sonra çok oyunculu yönü var: biraz kötü olması garip. Yarışa başlamam neredeyse yarım saatimi aldı. Lobilerin çoğu parola korumalıydı veya ruhların varlığından yoksundu. F1 sunucuları bir şehir gibi görünürken PC2 bir köye benzetilebilir. Bu benzetmeyi anlamazsanız, temelde oyuncu sayısı o kadar iyi değil.

Çevrimiçi oynamaya başlamak için bu sorunu yavaş bir tempoyla eşleştirin, oyun için iyi görünmeye başlamaz. Çevrimiçi modlar tamam (bazı şampiyonluk modları dahil), ancak F1 dereceli bir sisteme ve derecesiz bir sisteme sahip olarak doğru yaptı. Basit ve etkili – rekabetçi ve rekabetçi olmayan.

Dinamik hava geldiğinde oyuna biraz kredi vereceğim. Yağmurun kaygan yollar ve suda kızaklama durumları yaratma konusunda iyi bir iş çıkardığını fark ettim. Başlangıçta her şey yolunda gibi görünse de, oyunun arcade/sürüklenme/bağışlama tarzı, ciddi bir replika arayanları çileden çıkaracaktır. Karda bile oyun direksiyona uygun gelmiyor ve yine yetersiz kalıyor. AI, tüm bunların çimentosu ve yapıştırıcısıdır.

Bazen, AI değerli bir rakip olacak ve savunmak için hamleler yapacak (süper agresif olmayan bir şekilde). Diğer zamanlarda, bir araba size arkadan rastgele çarpacağından, arka tarafınızı hazırlayın ve önünüzdeki çarpmaya hazır olun. Rastgelelik iyi olabilir, ancak yine de ciddi yarışçılar bir oyunda sürekli olarak “risk” almaktan hoşlanmayacaktır.

Project CARS 2 Grafik ve Görseller

Grafikler ve görseller bazı oyuncuları rahatsız edebilir. 2005-2010 yılları arasında günümüzde oldukça iyi durumda olan oyunlar var, aslında o kadar iyi ki PC2’ye parası için bir şans verebilir. Araba tasarımları biraz “çiçek ve çizgi film” gibi görünüyor, o hızda yarış arabalarının ham tanımı, çizikleri, pürüzlülüğü orada değil. O kadar hızlı gitme hissi de tam olarak orada değil. İç mekanlar iyi görünüyor – bu sizin için önemliyse?

Project CARS 2 Sesler ve Müzikler

Sesler ve müzik de biraz garip. Çok çılgın bir şey yok, çok kayda değer bir şey yok. Menü müziği can sıkıcı olabilir (bir süre çok oyunculu bir lobi bekledikten sonra) ve arabanın oyun içi sesleri ham ve derin yerine biraz ucuza gelebilir. Oturma odanızda metal gaz pedalına bastığınızda, ses çubuğunuzun ve sub’ınızın biraz kükremesini ve birisinin onu kapatmak için odanın diğer tarafında bağırmasını istersiniz. Bu alan en iyi ihtimalle tamamdır.

New World İnceleme

Oyun Genel Olarak

Project CARS 2 İnceleme
Project CARS 2 İnceleme

Bakın, oyun genel olarak iyi ama tavsiye etmeyeceğim çünkü kendimi F1 ve Assetto Corsa Comp’a geri dönerken görüyorum. kendimi PC2’ye atlarken gördüğümden daha fazla (bir arkadaş çevrimiçi olsa bile). Kullanıcı arayüzünde çok şey olduğunu ve oyuncuları mümkün olduğunca çabuk oyuna sokmak için gerçek bir konsantrasyon olmadığını hissediyorum.

Beni oyuna geri getirmek için birkaç nedenden biri olduğu için oyunun bir sürü farklı araba ve yarış çeşitliliğine sahip olmasına kesinlikle bayılıyorum. Ancak, üzerinde iki numara olan bir oyunu, üzerinde üç numara olan bir oyunun fiyatı için görmek oldukça endişe verici olduğunu düşünüyorum. Project Cars 2, Project Cars 3 ile aynı fiyat… neden? Bu oyun iyi, 80 dolar artı biraz vergi uygun değil. Oyunu 20 $ civarında olsaydı tavsiye ederdim, ancak bunun için daha eski bir oyun olmak bir arcade melodisini takip ediyor mu? Hayır, sanmıyorum.

İpuçları

Ayrıca işinize yarayacak bir bilgi: Eğer bir debriyajınız ve kullanmak istediğiniz bir H vitesiniz varsa, bu oyun kesinlikle bunun için değil. NS Orijinal Assetto Corsa debriyaj sistemi ile iyi bir iş çıkarıyor, bu oyunda sıfır debriyaj hassasiyeti var. Bazı forumlara baktığımızda – görünüşe göre bu bilerek yapıldı. Debriyaj ve H vites kombinasyonu çalışmadığında biraz hayal kırıklığına uğradım. Ayrıca bir ralli olduğunu da belirtmeliyim – eğer öyleyseniz. Sorun değil, ancak DIRT kadar gerçekçi gelmiyor.

Genel Değerlendirme: 7/10

OynanışC+
HikayeB
Görseller/ UIC+
Sesler / MüzikC
Tekrar OynanabilirlikC+
GENELC
Project CARS 2 İnceleme

Project CARS 2 İndir

Oyunu Satın alıp indirmek için: Project CARS 2 İndir

Daha fazla inceleme ve her türlü yazı için: Temelbilgi

BU YAZIYA TEPKİ VER!
 • 1
  _ok_g_zel
  Çok Güzel
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  part_
  PARTİ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (3)

  Bir yanıt yazın